Szczęśliwa miłość - Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio  (czterolistna koniczynka) 

Szczęśliwa miłość - Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio  (czterolistna koniczynka) 

Namiętności, jakie wywołują samochody potrafią być wyjątkowo silne. Niemalże bezkonkurencyjne wobec innych, fizycznych wytworów człowieka. Alfa Romeo przez ponad 100 lat swojej historii osiągnęła niezrównany poziom ekscytacji. Porównywalny wręcz z żywymi istotami. Mistrzowskie stylizacje nadwozi, mocne silniki, zaawansowana technologia i skutecznie zestrojone układy jezdne stworzyły swoisty pomnik. I chociaż zawirowania finansowe ostatnich dziesięcioleci poczyniły liczne na nim pęknięcia, to nowa rodzina modeli zdaje się ugruntowywać dawną pozycję marki. Na jej szczycie staje obecnie Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio, tylnonapędowe auto, na które od dawna czekali miłośnicy włoskiej fabryki.

 Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio  -luiza dorosz

Nazywanie pasjonatów Alfy Romeo „miłośnikami” jest jak najbardziej uzasadnione. Klimat takiej postawy stworzono dawno temu, jeszcze w czasach Imperium Rzymskiego. Wtedy właśnie zaczęto kochać zwycięzców igrzysk i wojen. Gdy prędkość stała się nieodłączną towarzyszką samochodów, ten , który był szybszy zostawał zwycięzcą. Laurowy wieniec często towarzyszył sportowym występom Alfy Romeo. Samochody z charakterystycznym „scudetto” walczyły i wygrywały z Bugatti, Bentleyem, Mercedesem – w Le Mans i Grand Prix – i były prawdopodobnie największymi sportowcami w złotej erze wyścigów.
 Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio  -luiza dorosz
W ostatnich dekadach, pomijając wyjątki (jak zwycięstwa w mistrzostwach DTM – niemieckiej serii wyścigów samochodów turystycznych) turyńska firma już tak nie brylowała. Ale okres międzywojenny i powojenny był czasem jej sławy i chwały. Alfą Romeo jeździł jako kierowca firmowy i często zwyciężał, twórca sportowej marki wszech czasów Enzo Ferrari. Inny wielki człowiek motoryzacji – założyciel marki i  potentat przemysłowy Henry Ford kiedy mijała go Alfa Romeo zdejmował z głowy kapelusz. I jeśli nawet byłoby to w tym przypadku jedynie ziarno prawdy to warto uzmysłowić sobie poziom szacunku i miłości okazywanej turyńskiej marce.
 Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio  -luiza dorosz
Apropo miłości. Największa miłosna legenda świata rozgrywa się również w północnych Włoszech. Tam właśnie w Weronie poznajemy losy słynnych kochanków stworzonych piórem Szekspira. Romeo, Alfa Romeo. Julia, Giulia (z języka włoskiego Julia). Już samo to zestawienie potrafi poruszyć serce 🙂 Echo tej odwiecznej historii dociera też do nowej Giulii Quadrifoglio. Jej podwójnie turbodoładowany V6 pochodzący z zaplecza Ferrari grzmi mocą 510 KM. Wyrafinowane zawieszenie adaptacyjne dające dużo precyzyjnej przyczepności i hamulce węglowo-ceramiczne pozwalają dość swobodnie traktować moc i moment przenoszone przez zręczną ośmiobiegową skrzynię na sterowany elektronicznie tylny dyferencjał z blokadą mechanizmu różnicowego.
 Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio  -luiza dorosz
 A to wszystko okryte z pozoru zbyt ciasnym, „przyozdobionym” lekkim włóknem węglowym, garniturem nadwozia tworzącego swym kształtem właściwy docisk aerodynamiczny. Muskularna, wyrzeźbiona jak u antycznych sportowców sylwetka Alfy Romeo Giulii Quadrifoglio pokryta w tym egzemplarzu nieskazitelnie perłowym lakierem pozwala zakochać się w tym aucie od pierwszego wejrzenia. Wciskając czerwony przycisk „start” na kierownicy czujemy zarazem ucisk serca, który przytrafia się tylko prawdziwym kochankom 🙂 Miłość do samochodów Alfa Romeo tworzy aurę życzliwości. Z taką też atmosferą spotkałam się właśnie w salonie warszawskiej firmy „Carserwis” wieloletniego dealera włoskich marek mieszczącej się aktualnie przy ulicy Połczyńskiej 33.
 Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio  -luiza dorosz
 Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio  -luiza dorosz
Foto: Dominik Morgaś
Edit: Karolina Zaborska
Mua: Anna Maria Okońska
Hair: Iwona Kaim
Stylist: Barbara Drynkowska butik”UNIQUE”
Shoes: Carinii
Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *