Lexus LS 500h - oczekuj nieoczekiwanego

Lexus LS 500h - oczekuj nieoczekiwanego

Lexus LS 500h to wiodący model firmy Lexus – od niego, a konkretnie modelu LS 400 rozpoczęła się historia marki stworzonej przez koncern Toyoty.
W tym roku doczekaliśmy się już piątej generacji flagowej limuzyny Lexusa. Dynamiczna, pełna wyrafinowanego wyglądu sylwetka samochodu prezentuje odważne wzornictwo i zapowiada porywające osiągi.Lexus LS 500h został zbudowany na nowej płycie podłogowej Global Architecture – Luxury (GA-L), która zapewnia nisko położony środek ciężkości i optymalny rozkład masy. A jest co rozkładać.

Luxus LS 500h - Luiza Dorosz

Układ napędowy Lexusa LS 500h składa się z silnika benzynowego V6 Dual VVT-i o pojemności 3.5 litra oraz dwóch silników elektrycznych, które wymagają (ciągle ciężkich) akumulatorów. Odwdzięczaja się za to możliwością jazdy w trybie elektrycznym do prędkości 140 km/h.I to jazdy komfortowej – najwyższy jej poziom zapewnia stosowane w Lexusie LS 500h zawieszenie pneumatyczne z układem elektronicznej zmiany charakterystyki (Adaptive Variable Suspension) .Przednie fotele i tylne siedzenia sterowane elektrycznie w wielu płaszczyznach z funkcjami podgrzewania, chłodzenia i masażu 🙂


Aby relaks był pełny Lexus LS 500h zapewnia jednocześnie wyjątkowo wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki wyposażeniu go w szereg zaawansowanych systemów wykorzystujących mechanizmy sztucznej inteligencji.Już standardowy pakiet Lexus Safety System + A obniża ryzyko wypadku, a jeśli zderzenie okaże się nieuniknione, minimalizuje skutki kolizji. Funkcje nowego pakietu Lexus CoDrive odciążają kierowcę podczas często monotonnej jazdy po autostradach i tej uciążliwej w korkach.Aż szkoda, że nie można będzie użyć Lexusa LS 500h do powrotów z wakacji i pierwszych dni roku szkolnego w zakorkowanych miastach 🙂 Niestety sprzedaż tego modelu w Polsce rozpocznie się dopiero pod koniec roku 2017…

Lexus Ls 500h -Luiza Dorosz

Miałam przyjemność uczestniczenia w premierze tego wspaniałego modelu Lexus LS 500h w Warszawskim salonie Lexus-Wola przy ulicy Połczyńskiej. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy po uroczystym odsłonięciu auta to przede wszystkim jego nowoczesny design oraz rozmiar.Można odnieść wrażenie, że na przydrożnych parkingach zabraknie miejsca dla szczęśliwych posiadaczy nowego LS-a.

Photo: Patryk  Patynowski

Model: Luiza Dorosz

Dress: Bosari

 

 

 

One Comment
Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *