Mercedes E400 Coupe 4Matic - Classix Nouveaux

Mercedes E400 Coupe 4Matic - Classix Nouveaux
Pomimo zalewu nowatorskich form nadwoziowych, którymi producenci zapełniają kolejne nisze wśród nabywców aut, wciąż istnieją firmy wierne prastarej recepcie na klasyczne, rasowe coupe. Classix Nouveaux – taką zbitką słów będących zresztą nazwą jednego z najbardziej znanych w Polsce zespołów stylu „new romantic” można określić jeden z ostatnich modeli producenta ze Stuttgartu. Mercedes E400 Coupe 4Matic, bo o nim tu mowa, jest doskonałym  dowodem na to jak pełen „smaku” może być klasyczny samochód „przyprawiony” współczesnymi „przyprawami”.
Mercedes E400 coupe 4matic- luiza dorosz
Mercedes-Benz , jedna z najstarszych motoryzacyjnych firm świata ma w swoim dorobku wiele szykownych modeli z nadwoziem coupe. Z ogólnego założenia konstrukcyjnego służyły one do romantycznych podróży. Nadwozia coupe nigdy nie były bowiem absolutnie praktyczne i utylitarne. Chociaż zajmując miejsce w przedstawianym tu aucie mogę zauważyć kolejny przykład nowoczesnej klasyki – miejsca jest tu znacznie więcej niż w rodowych poprzednikach –  modelach 280 SL Pagoda, 300 SL, SLC czy CL.
mercedes e400 4matic -luiza dorosz
W ogóle Mercedes E400 Coupe 4Matic prezentuje się wyjątkowo dojrzale w każdym z aspektów i zasługuje na szczere uznanie. Stanowi wręcz udaną próbę zaprzeczenia popularnego hasła przeciwników nadwozi coupe brzmiącego: „mniej za więcej”. Co należy tłumaczyć : „dostaniesz mniej samochodu, za więcej wydanych pieniędzy” Rozważny i romantyczny można o nim  powiedzieć 🙂 Ale też silny i łagodny – zupełnie jak oczekiwany w kobiecych  snach idealny mężczyzna 🙂  Mercedes E400 Coupe 4Matic ma 333 konie mechaniczne dostępne z silnika V6 o pojemności trzech litrów „karmione” podwójnymi turbosprężarkami i przenoszone  przez dziewięciobiegową przekładnię 9G-Tronic na cztery stale napędzane koła.
mercedes e400 4matic - luiza dorosz
To w połączeniu z potężnym momentem obrotowym  480 Nm absolutnie wystarcza by zbudować szybkość i w bajeczny sposób każdy manewr na drodze wykonać zaledwie delikatnie muskając pedał gazu. Wyciszenie nadwozia i pneumatyczne zawieszenie sprawia , że nawet gwałtownym przyspieszeniom towarzyszy jedynie delikatny bulgot silnika przypominający nieco klasyczne jednostki V8 i delikatny zawrót głowy od osiąganych prędkości. Oczywiście jak każdy większy samochód  Mercedes E400 Coupe 4Matic najlepiej odnajduje  się na szerokich drogach z łagodnymi zakrętami, ale w jego przypadku zjazd na kręte odcinki nie oznacza dyskomfortu.
Mercedes E400 Coupe 4matic - luiza dorosz
Napęd 4Matic również w takich warunkach działa bardzo dobrze. W momencie gdy obciążone większą masą koła przednie zbliżają się do granicy podsterowności, dodanie większej dawki gazu powoduje transmisję momentu na tył i zgrabnie wyprowadza nielekkie przecież auto na oczekiwany (idealny) tor jazdy. Nie przeszkadza w tym wcale elektryczne wspomaganie układu kierowniczego. By osiągnąć jednak pełną satysfakcję z prowadzenia warto zagłębić się w menu „serwowane” na multimedialnym ekranie.
mercedes e400 4matic - luiza dorosz
Poznając kolejne stopnie wtajemniczenia jakimi można nazwać licznie dostępne ustawienia podzespołów samochodu (napędu, zawieszenia, układu kierowniczego} osiągam niemal stan motoryzacyjnej nirwany. Aby go zachować na dłużej, także wtedy gdy (niestety) będę się musiała rozstać z użyczonym przez Mercedes-Benz Polska samochodem nastawiam na ekranie nawigacji (przykrytym wspólną taflą szkła z sąsiadującą z nim całkowicie pozbawioną analogowych wskaźników tablicą) adres: Manor House SPA.Tam właśnie w otoczeniu romantycznego parku i średniowiecznego Pałacu Odrowążów można wzmocnić holistyczne spojrzenie na świat. Także w tym miejscu, które możecie podziwiać na sesyjnych fotografiach, za co dziękujemy .
mercedes e400 4matic - luiza dorosz
Mercedes E400 Coupe 4Matic szczególnie taki wzbogacony pakietem AMG czuje się jak w domu. Na jego przykładzie teoria zakładająca, że świat stanowi całość, niedający się sprowadzić do sumy części, a  zjawiska tworzą układy całościowe sprawdza się wyśmienicie. To zresztą prawda obecna także w innej dziedzinie. Mistrzyni Polski Wizażystków 2016 Kamila Patyna połączyła w moim makijażu wiele faktur i kontrastujących ze sobą odcieni. Dzięki temu niebanalnemu zestawieniu   uzyskaliśmy awangardowy, ale też romantyczny look. Inspirując się ikonami stylu New Romantic, postawiłyśmy mocny akcent na make up, co przyniosło wyraźny, ostentacyjny efekt, który w latach 80-tych był bardzo pożądany przez ówczesne gwiazdy.
Mercedes E400 Copue 4Matic- luiza dorosz
A gdy zapada zmrok i ruszyliśmy w dalszą podróż jeszcze raz można się zakochać w „gwieździe” jaką niewątpliwie nie tylko ze względu na emblemat na atrapie jest Mercedes E400 Coupe 4Matic. Tym razem  za sprawą jego LED-owych reflektorów wykorzystujących 84 segmenty świetlne dla każdego z nich i inteligentnie zapobiegających oślepianiu. Wyczarowują prawdziwą światłość. A tylne lampy świecą w tym czasie jak diamenty. Czy można się jeszcze dziwić, że gwiazdy, także te spod znaku „new romantic” kochają nocne niebo :)?
mercedes e400 4matic - luiza dorosz
mercedes e400 4matic - luiza dorosz
 Mercedes E400 coupe -luiza dorosz
Photo:Patryk Patynowski
Mua: Kamila Patyna
Hair: Iwona Kaim
Stylist: Kinga Wcisło
Shoes: Carinii
Car:Mercedes E400 Coupe 4Matic
Mercedes-Benz Polska

One Comment
Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *