MERCEDES S560 4 MATIC COUPE - Transkontynentalny ekspres

MERCEDES S560 4 MATIC COUPE - Transkontynentalny ekspres
mercedes s 560 4 matic - luiza dorosz
https://www.youtube.com/watch?v=6v8dNqx5LZ0
Pędząc po autostradzie lub przemierzając boczne drogi czuję pełne odprężenie. Siedzenie masuje mnie, kontrola klimatu jonizuje i perfumuje powietrze, a odpowiednio giętkie zawieszenie pneumatyczne z adaptacyjnymi amortyzatorami absorbuje niemal każdą niedoskonałość nawierzchni. Ale nad wszystkim zdaje się górować atmosfera stworzona przez napęd. Nowy w gamie MERCEDESA S560 4 MATIC COUPE 4,0-litrowy silnik V8 Bi turbo nie jest tylko silny mocą maksymalną 469 KM.
mercedes s560 4 matic -luiza dorosz
Ważny jest tu absolutnie bezwysiłkowy sposób na wykorzystanie tej mocy. Potężny moment obrotowy 700 Mm płynie łatwo przy każdej prędkości, a zręczna dziewięciobiegowa automatyczna skrzynia  9G-Tronic zapewnia, że zawsze jest go dużo dla każdego z czterech napędzanych kół. Dostarczanie mocy jest bardzo liniowe, rozciągające się aż po najwyższe obroty co nie zawsze było domeną doładowanych silników. Podobnie jest w kwestii dźwięku.
mercedes s 560 coupe 4 matic- luiza dorosz
Po włączeniu trybu sportowego, w którym otwierane są klapy zwiększające objętość układu wydechowego, staje się on  niesamowicie „melodyjny”, pozwalając sobie nawet na strzały przy odpuszczeniu gazu na wysokich obrotach .Ale jest i drugie oblicze MERCEDESA S560 4 MATIC COUPE. Wystarczy przełączyć się w tryb komfortowy, aby uruchomić bardziej konserwatywny zestaw oprogramowania silnika, a nowa V ósemka przy lekkich obciążeniach przepustnicy dezaktywuje płynnie cztery cylindry, aby zmniejszyć zużycie paliwa.
mercedes s560 coupe 4 matic-luiza dorosz
 Najnowsza technologia ułatwia poruszanie się w każdym aspekcie. Wszechobecne czujniki wspomagane przez kamery pozwalają już na wpół autonomiczną jazdę utrzymując pas ruchu i wyhamowując (ewentualnie) samochód przed przeszkodą.Szczególnie mile pomocny okazuje się  system noktowizyjny, który wykrywa pieszego poruszającego się w ciemnym otoczeniu i wyświetla go z odpowiednim ostrzeżeniem na ekranie zestawu wskaźników.
mercedes s560 coupe 4matic-luiza dorosz
Aropos ekranów – obydwa, także ten wyświetlający nawigację i dane systemowe,skrywają się za pojedynczą taflą szkła. A kto nie chce odrywać wzroku od jezdni patrząc na ekrany może skorzystać z bogatych funkcji wyświetlacza przeziernego HUD.Nie chcąc bardziej zagłębiać się w szczegóły wyposażenia MERCEDESA S560 4 MATIC COUPE mogę stwierdzić, że oferuje on wspaniały luksus (ma nawet kryształki Swarovskiego w przednich reflektorach). Ponieważ dobrych rzeczy szkoda tylko dla jednej osoby zapraszam  Magdalenę Antosiewicz  miłośniczkę mody, autorkę znanego blogu://thirtyfashion.com  i ruszamy w  drogę.
mercedes s560 coupe 4 matic-luiza dorosz
 Z uwagi na fakt, że  kolejka oczekujących na możliwość testu tego samochodu ciągle rośnie Mercedes-Benz Polska użyczył mi go, za co oczywiście bardzo dziękuję , jedynie na niespełna 4 dni  co nie pozwoliło na dalekie podróże.Jak się jednak okazuje nawet w okolicach Warszawy można odnaleźć namiastkę klimatu odległych krajów. Okazja ku temu pojawiła się po skręceniu z drogi na Lublin. Wśród lasów otaczających Mazowiecki Park Krajobrazowy natrafiłyśmy na drogowskaz ze znaną każdemu miłośnikowi motoryzacji nazwą „Maranello”.
mercedes s 560 coupe 4 matic-luiza dorosz
 Okazało się, że kryje się za nią kompleks hotelowo-restauracyjny oferujący zaciszny komfort i doskonałą śródziemnomorską kuchnię.Przekonałam się także, że szklana architektura fasady hotelu świetnie komponuje się z nowoczesną elegancją MERCEDESA S560 4 MATIC  COUPE. Kolejny dzień i następne odkrycie – MERCEDES S560 4 MATIC COUPE doskonale asymiluje się w postindustrialnym klimacie Radomia. A ja kosztuje pysznej kuchni w nowoczesnym wydaniu Audytorium RESTAURANT & COCKTAIL Bar  i myślę, że takim autem można przemierzać  kontynenty 🙂
mercedes s560 coupe 4 matic- luiza dorosz
Foto: Patryk Patynowski
Model: Luiza Dorosz, Magdalena Antosiewicz
Hairstyle: Salon IVY beauty&bubbles
Dress: Magic Woman Shop
Shoes: Carinii
Bag: Chiara_design
Sunglasses: Chloe  from Sunloox
2 Comments
Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *