MINI MAX MIX - MAGICZNE PUDEŁKO MINI CLUBMAN COOPER S All4

MINI MAX MIX - MAGICZNE PUDEŁKO MINI CLUBMAN COOPER S All4
mini clubman cooper s
Gdy w 1957 roku Alec Issigonis wraz ze swym skromnym zespołem tworzyli praktyczny i oszczędny samochód za jedno z głównych założeń przyjęli narzucone im rozmiary: 10 × 4 × 4 stóp. Dzięki temu powstał zwarty projekt z charakterystycznymi proporcjami wymuszonymi kołami umieszczonymi niemal w narożnikach nadwozia. Wraz ze specyficznym zawieszeniem spowodowało to wyjątkowy sposób prowadzenia samochodu przypominający jazdę gokartem. Współcześni spadkobiercy pierwszego MINI nie są już bynajmniej skromnymi samochodami , ale przejęły po swym protoplaście wiele dobrych cech. Mini Clubman Cooper S All4 użyczony mi przez MINI AUTO FUS właśnie takie jest. Z „mini” stało się „max i”.
mini clubman cooper s
mini clubman cooper s
Nie tylko zresztą z powodu wymiarów. Ma na to wpływ zastosowana w nim technika – turbodoładowany silnik, automatyczna skrzynia biegów, napęd na cztery koła, ale także jakość wykonania i poziom wyposażenia. Mini Clubman Cooper S (All4) to takie magiczne pudełko.Ten samochód potrafi sprostać wciąż rosnącym potrzebom kierowców i pasażerów. Pierwsze, historyczne już Mini i jego kolejna wersja Traveller (nazywana później Clubman) łączyły oszczędność z praktycznością. Współczesny Mini Clubman Cooper S All4 stawia na styl i prestiż, a swą niezwykłość podkreśla precyzją prowadzenia.
mini clubman cooper s
mini clubman cooper s
Nawet dobrze mi znane drogi i ulice odkrywałam  na nowo. Układ kierowniczy daje doskonałe, rzadko w tej klasie samochodów spotykane wyczucie. Świetna trakcja pochodząca z układu All4 (analizuje nawet kąt skrętu kierownicy) przenoszona przez szybki ośmiostopniowy automat ( z możliwością zmiany manualnej) z zupełnie żwawego, elastycznego silnika benzynowego z turbodoładowaniem (192 KM i 280 Nm) wzbudza prawdziwy uśmiech. Pozostawia też tęsknotę (gdy samochód wrócił już do salonu przy ul. Ostrobramskiej w Warszawie). Mini Clubman Cooper S All4 potrafi też na życzenie „strzelić” z wydechu.
mini clubman cooper s
mini clubman cooper s
Trochę szkoda tylko, ze przyspieszaniu nie towarzyszy agresywniejszy tembr wydechu – to jeszcze bardziej wzmocniłoby pozytywne wrażenia. Nie brakuje ich za to w kontakcie z wnętrzem. Wielofunkcyjna skórzana kierownica, nietypowe  zegary, system multimedialny z otaczającą go obręczą pulsującą zmiennymi kolorami, panel klimatyzacji i „lotnicze” przełączniki tworzą mix współczesności i tradycyjnej dla Mini stylizacji. Podobnie nostalgiczny charakter zachowuje nadwozie szczególnie gdy patrzymy na tył i używamy dwudzielnych otwieranych na boki drzwi bagażnika zaopatrzonych w dwie wycieraczki i duże chromowane klamki. Mini Clubman Cooper S All4 to idealne auto dla tych, którzy styl i indywidualizm uważają za ważne elementy życia.
mini clubman cooper s
mini clubman cooper s
Nie pozostaną zresztą w tym niezauważeni. Pomijając nawet kwestię nie dla wszystkich jasnych odniesień do przeszłości sam wydłużony,„jamnikowaty” wygląd auta przykuwa dostateczną uwagę. Gdy wspomnę jeszcze o mnóstwie możliwości personalizacji zewnętrznych (kolor dachu, felg, pasy na nadwoziu, liczne wzory dla obudowy lusterek zewnętrznych) to jasne staje się, że uda się go „skroić” pod własny gust. Swoistą „wisienką na torcie” jest w Mini Clubman Cooper S All4 umieszczona w tylnej części dachu antena radiowa zakończona czerwoną diodą migającą po załączeniu alarmu. Dzięki niej z pewnością łatwiej będzie odnaleźć swoje ukochane auto po wieczornym wyjściu z klubu 🙂 Nazwa „Clubman” w końcu zobowiązuje…(chociaż dawniej używana była w troszkę innym znaczeniu).
mini clubman cooper s
mini clubman cooper s
Foto: Dominik Morgaś
Model:Luiza Dorosz
Mua: Anna Maria Okońska
Hair: Iwona Kaim
Stylist: Butik „Unique” Warszawa
Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *