Mercedes-Benz Safety Experience -Bezcenne Doświadczenie

Mercedes-Benz Safety Experience -Bezcenne Doświadczenie
safety expirance luiza dorosz
safety expirance luiza dorosz
 Mercedes-Benz Safety Experience.
Miliony wypadków rocznie, dziesiątki milionów ofiar śmiertelnych i setki milionów poszkodowanych w zdarzeniach drogowych od początku motoryzacji zmuszają do refleksji. Z biegiem lat rośnie świadomość. W poszukiwaniu pozytywnych rozwiązań warto zwrócić uwagę na doskonalenie umiejętności prowadzenia pojazdów. Gwałtowny rozwój systemów wspomagających kierowanie i próby wprowadzenia ruchu autonomicznego nie zwalniają nas jednak z rozsądku. I to niezależnie od stażu za kierownicą. Często wręcz konieczna może się okazać „aktualizacja” znajomości rozwiązań stosowanych we współczesnych autach. Tym razem spotkanie odbyło się na Torze Jastrząb.
Szeroka gama użytych do prób najnowszych modeli z bogatej palety aut Mercedesa wyposażonych w najnwosze dostępne systemy bezpieczeństwa dodaje tym zajęciom pozytywnych emocji. Pozwala też sprecyzować własne oczekiwania zakupowe w oparciu o doświadczenia nabyte w trakcie wszechstronnych torowych testów. Tu bowiem bardzo szybko staje się jasne czym rózni się zachowanie SUV-a od kombi, jakie są zalety poszczególnych rodzajów napedu, a nawet jak zastosowanie różnych silników w tych samych modelach wpływa na ich charakterystykę prowadzenia. Przemiła kadra Instruktorów – ich pełną prezentacją służy strona:
https://www.mercedes-benz.pl/passengercars/the-brand/safety-experience/instructors.html  -zapewnia profesjonalną radę i pomoc w opanowaniu samochodów, wyzbyciu się złych motoryzacyjnych nawyków i zdobyciu nowych umiejętności. W większości to byli lub czynni zawodnicy z różnych dyscyplin sportów motorowych. To szczególne powiązanie, bo współcześnie właśnie sport staje się doskonałym przykładem walki o bezpieczeństwo. Czasy dawnych „gladiatorów” czyli zawodników składających ofiarę ze swojego życia na arenach sportów motorowych minęły na szczęście bezpowrotnie. Co prawda nieraz pokutuje jeszcze obraz tzw. „rajdowca”, ale właśnie wizyta na zajęciach  Mercedes-Benz Safety Experience pokazuje jaka jest prawda. Zresztą pozorne umiejętności szybko weryfikuje program.
safety expirance luiza dorosz
safety expirance luiza dorosz
safety expirance luiza dorosz
Płyta poślizgowa i „szarpak” stanowią tu doskonały przykład. W praktyczny sposób definiują teoretycznie dobrze znane pojęcia pod i nadsterowności, transferu mas, balansu. Fantastyczna, choć trudna lekcja 🙂 Również prozaiczne, codzienne czynności zza kierownicy jak skręcanie i hamowanie pod okiem instruktorów nabierają nowego skuteczniejszego znaczenia. Z bagażem nowych doświadczeń łatwiej udać się na trasę zaimprowizowanego toru, na którym można doskonalić technikę szybkiej, skutecznej i bezpiecznej, bo analizującej reakcje samochodu, jazdy. Sucha i mokra nawierzchnia, wolne i szybkie łuki, podjazdy oraz zjazdy pokonywane przez kolejne okrążenia ćwiczą poprawne reakcje kierowcy.
Safety Experience Luiza Dorosz
A po wyczerpujących zajęciach przeplatanych przerwami kulinarnymi zdarzyła mi sie prawdziwa „wisienka na torcie” – dynamiczna prezentacja luksusowej klasy S Mercedesa. To jeden z nielicznych samochodów, który u petrolheda wywołuje nieustanną walkę. Miejsce kierowcy czy pasażera tylnego fotela ? Szczególnie tego prawego, który umożliwia przez odsunięcie siedzenia przedniego pasażera powiększenie przestrzeni życiowej o kolejne pół metra. Wentylacja, ogrzewanie, masaże, jonizacja, dźwięk przestrzenny z głośnikami w podsufitce i wnętrzach foteli. I przyjemności kierowcy (szofera) – skrętne tylne koła, automatyczne parkowanie, dookólna kamery, trójwymiarowe wyświetlacze tablicy przyrządów i animacyjny wyświetlacz przezierny. Można opisywać niemal bez końca, tym bardziej, że sam samochód jest otwarty na kolejne aktualizacje jeśli tylko pozwoli na nie prawo danego kraju. Z kolei zrodzone dzięki prawu, a w zasadzie zakazom nadmiernej emisji zanieczyszczeń samochody elektryczne powoli stają się teraźniejszością. Obok wersji spalinowych (benzynowych i wysokoprężnych) oraz hybryd łaczących tradycyjne silniki z jednostkami elektrycznymi Mercedes udostępnił do jazd szkoleniowych modele czysto elektryczne. Wrażenia z przejazdu na pokładach Mercedesów EQA i EQC malowniczą kilkudziesięciokilometrową trasą okalającą Tor Jastrząb pozostaną ze mną na długo 🙂 W realnym świecie pokazały bowiem liczne zalety napędów elektrycznych.

Safety Experience Luiza Dorosz

Przyszłość jest już  dziś. I warto by z niej bezpiecznie korzystać. Wybierając  się na jej spotknie  połączcie przyjemne z pożytecznym  –  Mercedes-Benz Safety Experience 🙂

s
Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *